Naprawa i Serwis Ekspresów do kawy

ekspres do kawy

Naprawa ekspresów automatycznych trwa średnio od 4 do 10 dni roboczych. Czas jest uzależniony od dostępności części zamiennych  oraz rodzaju usterki. Jeśli naprawa ma się wydłużyć, niezwłocznie kontaktujemy się z klientem, aby poinformować go o zaistniałym fakcie.

odkamienianie ekspres do kawy
serwis Saeco
czyszczenie ekspresu do kawy
Delonghi naprawa

Najczęstsze awarie ekspresów do kawy.

Ekspres do kawy to z pewnością jeden z ważniejszych elementów wyposażenia, naszych domów i mieszkań, ale też – a może przede wszystkim – biur i lokali gastronomicznych. Wszędzie tam, gdzie eksploatacja tego typu małych sprzętów AGD jest niezwykle intensywna może dojść do awarii urządzenia. Na czym polegają najczęściej spotykane usterki ekspresów do kawy i jak im zaradzić?

Typowe przyczyny i objawy usterek w ekspresach do kawy

Jak się okazuje, większość awarii ekspresów do kawy wynika z zaniedbań ich użytkowników. Najlepszym przykładem może być zjawisko osadzania się kamienia. Co jest zjawiskiem zupełnie normalnym, jednak wymaga od użytkownika regularnego usuwania złogów kamienia. Aby zapewnić odpowiednie funkcjonowanie ekspresu. 

 

Pracownicy serwisów AGD często spotykają się z zapchanym obiegiem wody, do czego dochodzi na skutek stosowania niewłaściwej wody. np. mineralnej zamiast filtrowanej, braku regularnych wymian wkładów filtra, a także przez zaniedbania w zakresie czyszczenia i konserwacji urządzenia. 

 

W efekcie ekspres traci wydajność. Kawa smakuje gorzej. A z czasem dochodzi do poważniejszej awarii. Aby temu zapobiec. konieczne jest regularne przeprowadzanie procesu odwapniania oraz odtłuszczania obiegu wodno-kawowego w ekspresie. 

 

Zanieczyszczenia odkładające się w ekspresie . Zaburzające jego pracę to nie tylko kamień, ale też osad z kawy, który może doprowadzić do zapchania obiegu kawy w ekspresie mimo regularnego odwapniania ekspresu. Do odtłuszczania bowiem służą nam zupełnie inne środki. 

 

Blok zaparzający również trzeba regularnie odtłuszczać z osadów kawowych a jego prowadnice smarować smarem spożywczym . Brak konserwacji może się także przyczynić do uszkodzenia spieniacza mleka . Pianka w ulubionym napoju mlecznym będzie coraz słabsza a z czasem nie będzie jej wcale. Na skutek nieuwagi może z kolei dojść do usterki młynka. 

Zalany młynek przestaje pracować . Wymaga naprawy w serwisie. Oprócz tego zdarzają się też przerwy w dostawie prądu i przepięcia sieci elektrycznej, które również mogą doprowadzić do awarii ekspresu Dlatego warto takie urządzenia zawsze wpinać do listwy z bezpiecznikiem zamiast bezpośrednio do gniazdka. Poza tym do uszkodzeń części tego urządzenia dochodzi również na skutek zużycia jego poszczególnych podzespołów.Dlatego zawsze warto sprawdzić, na jakie zużycie dany ekspres jest nastawiony. Aby nie dopuścić do zbyt intensywnej eksploatacji. 

 

W tym celu warto poradzić się serwisu który w ofercie posiada ekspresy z homologacją profesjonalną, które cenowo często wcale mocno nie odbiegają od ekspresów domowych, za to w warunkach biurowych posłużą nam znacznie dłużej.

 

Jak naprawić ekspres do kawy?

Naprawa ekspresu może się okazać bardziej opłacalna od kupna nowego urządzenia.Pod warunkiem, że zostanie ona przeprowadzona przez fachowca. Dlatego też lepiej powierzyć sprzęt AGD doświadczonym serwisantom.Serwis zapewni szybką i skuteczną naprawę, oferując gwarancję na swoje usługi. Awaria ekspresu do kawy jest szczególnie dotkliwa w przypadku obiektów biurowych i gastronomicznych. Dlatego niektóre serwisy kierują do tego typu firm specjalną ofertę. Serwis KOM-SAT-NET zapewnia kompleksową obsługę firm i biur, hoteli, kawiarni oraz restauracji w zakresie serwisu ekspresów do kawy. Zajmujemy się nie tylko ich bieżącymi naprawami, ale też regularną konserwacją i przeglądami. A także oferując urządzenia zastępcze. Dzięki temu można bez przeszkód delektować się ulubioną, gorącą filiżanką pysznej kawy.